NEČEKEJTE NA JARO, PŘIVEZTE VAŠE STROJE NA SERVIS VČAS, NYNÍ PO SEZÓNĚ. NA JAŘE JE TOHO MNOHO A VY BUDETE NEVRLÝ :-)

Rady pro nákup plotostřihu (nůžek na živé ploty)

Při výběru plotostřihu zvažte, pro jaký typ práce jej budete používat. Budete stříhat vysoké, nízké nebo dlouhé živé ploty? Budete živý plot tvarovat?

Oboustranné plotostřihy jsou konstruovány zejména pro stříhání vyšších živých plotů, vzrostlých do výše hrudi obsluhy. Oboustranný plotostřih je vybavený nastavitelnou zadní rukojetí pro zvýšení flexibility a lepší ergonomii při zastřihávání svislých stran živého plotu. Pro tvarování plotů je oboustranný plotostřih nejvhodnějším nástrojem.

Jednostranné plotostřihy jsou kostruovány zejména pro stříhání rovných úseků živých plotů. Se zuby na jedné straně mohou být stříhací lišta a nůž delší, aniž by se zvýšila hmotnost stroje. Delší stříhací nůž vám umožní ostříhat větší úsek při jednom záběru.

Plotostřihy na tyči se používají při stříhání vysokých a nízkých živých plotů, stejně jako půdních porostů. S plotostřihem na tyči můžete upravovat vysoké živé ploty bez použití žebříku. Protože je možné úhlově natočit stříhací hlavu, můžete pracovat mnohem rychleji a je mnohem snažší dosáhnout na vysoké nebo nízké porosty. Motor funguje jako protizávaží vůči střihací liště, takže stroj zůstává při práci stále vyvážený.

Co byste měli mít na paměti při nákupu plotostřihu:

  • Stroj by měl mít účinný systém tlumení vibrací pro minimalizaci vibrací z těch částí stroje, které jsou v kontaktu s obsluhou.
  • Motor by měl být vybaven určitou formou kontroly emisí z důvodu lepšího pracovního prostředí obsluhy, stejně jako životního prostředí jako celku.
  • Vyberte si plotostřih s odpovídající délkou střihací lišty, která bude vyhovovat vámi uvažovanému typu činnosti.

 

Kompletní sortiment plotostřihů