NEČEKEJTE NA JARO, PŘIVEZTE VAŠE STROJE NA SERVIS VČAS, NYNÍ PO SEZÓNĚ. NA JAŘE JE TOHO MNOHO A VY BUDETE NEVRLÝ :-)

Rady pro nákup sněhové frézy

Existují dva typy sněhových fréz: jednostupňové a dvoustupňové. Nabídka sněhových fréz Husqvarna obsahuje pouze dvoustupňové modely, protože jsou nejefektivnější pro odklízení těžkého a uježděného sněhu. Dvoustupňové znamená, že se sníh strojem pohybuje ve dvou krocích; nejprve je nahrnut šnekem a následně pomocí oběžného kola vyhozen výsypným žlabem. Další rozdíl mezi dvěma typy sněhových fréz je, že dvoustupňová fréza má poháněná kola, zatímco jednostupňové modely jsou poháněny šnekem.

Při výběru sněhové frézy byste měli vzít v úvahu velikost plochy, kterou chcete odklízet a typické sněhové podmínky ve vaší zemi. Sněhová fréza s výkonným motorem a velkou šířkou záběru vám ušetří čas, pokud je plocha rozlehlá a pokrytá hlubokým těžkým sněhem. Menší plochy pokryté sypkým sněhem vyžadují menší výkon.

Nabídka sněhových fréz Husqvarna zahrnuje stroje s různou velikostí motorů a pracovním záběrem mezi 61 cm a 76 cm.

Co byste měli mít na paměti při nákupu sněhové frézy:

  • Sněhová fréza s pohonem kol se lépe ovládá než ostatní modely. Vyberte si model s pohonem kol, pokud při odklízení sněhu budete dělat mnoho otáček – buď při odklízení velkých ploch, kde musíte jít mnohokrát dopředu a zpět, a nebo při odklízení sněhu z klikatých chodníků.
  • Pro bezproblémové startování za studena byste měli zvážit nákup modelu s elektrickým startérem.
  • Pro větší pohodlí při práci si vyberte sněhovou frézu s vyhřívanými rukojeťmi.

 

Kompletní sortiment sněhových fréz