NEČEKEJTE NA JARO, PŘIVEZTE VAŠE STROJE NA SERVIS VČAS, NYNÍ PO SEZÓNĚ. NA JAŘE JE TOHO MNOHO A VY BUDETE NEVRLÝ :-)

Rady pro nákup zahradního traktoru

Všeobecně platí, že čím větší a méně členitější jsou travnaté plochy, tím důležitější je, aby měl zahradní traktor dostatečně velké žací ústrojí. Pokud je na ploše mnoho překážek, jako jsou stromy a keře, je důležité, aby byla šířka žacího ústrojí natolik malá, aby se traktor mohl pohybovat v nejužších pasážích. V nabídce zahradních traktorů Husqvarna jsou traktory s žacím ústrojím o šířce 77 cm až 137 cm.

Zahradní traktory Husqvarna vám umožní dosáhnout těch nejlepších výsledků při použití metody sečení, která bude nejlépe vyhovovat vašemu trávníku. Zvolte model s integrovaným sběrným košem, pokud chcete sbírat posečenou trávu a docílit úhledného výsledku. Pro rychlé a výkonné sečení zvolte traktor s postranním výhozem. Proveďte úpravu na BioClip® (mulčování), pokud váš trávník potřebuje hnojivo. Jestliže použijete příslušenství z naší široké nabídky, získáte univerzální zahradní stroj pro celoroční použití.

Co byste měli mít na paměti při nákupu zahradního traktoru:

  • Zahradní traktor s integrovaným sběrnýmm košem má nejefektivnější systém sběru.
  • Pro sečení vyšší a husté trávy je nejefektivnější žací ústrojí s výhozem do strany.
  • Použitím různých typů příslušenství mohou být naše traktory přizpůsobeny pro sběr, BioClip a výhoz. Tak, aby odpovídaly vašemu typu trávníku a vašim zvyklostem při sečení.
  • Většina traktorů s integrovaným sběrným košem (modely CT/CTH) jsou standardně dodávány s mulčovací záslepkou (BioClip), přičemž deflektor pro zadní výhoz si můžete dokoupit jako volitelné příslušenství.
  • Většina traktorů s postranním výhozem může být vybavena dvou- nebo tříkontejnerovými sběrnými koši jako příslušenství.
  • Všechny traktory s postranním výhozem mohou být vybaveny příslušenstvím pro metodu sečení BioClip.
  • Protože traktory s integrovaným sběrným košem nemají deflektor, který vyčnívá do strany z žacího ústrojí, mohou pracovat v užších prostorech, než je tomu u traktorů s postranním výhozem.
  • Traktor s hydrostatickou převodovkou se ovládá podstatně snadněji než trakor s manuální převodovkou. S manuální převodovkou musíte traktor pokaždé zastavit, když měníte rychlostní stupeň. Hydrostatická převodovka nabízí plynulou regulaci při jízdě.
  • Existují dvě rozdílná řešení u hydrostatických pohonů. Pro maximální pohodlí si vyberte traktor s ovládáním převodovky pomocí pedálů, kdy jsou rychlost i směr ovládány samostatnými pedály pro jízdu vpřed a couvání. Druhá možnost je pákou ovládaná hydrostatická převodovka. Ovládací páka je umístěna na blatníku a lze na ni snadno dosáhnout z místa řidiče.
  • Naše traktory mohou být vybaveny řadou příslušenství pro širší využití v průběhu celého roku, např. sběrným košem na listí, odmechovačem, provzdušňovačem a rozmetadlem pro přípravu trávníku, vpředu zavěšeným rotačním kartáčem, sněhovou radlicí nebo sněhovou frézou pro úklid příjezdových cest a průchodů v průběhu celého roku a přívěsným vozíkem pro ulehčení práce na vaší zahradě.

 

Kompletní sortiment zahradních traktorů